ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7223600
*
nr 722 3600
Spegel
längd: Hjort, höjd: 130+ kakelskiva 77x47
Utrop:
500 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2011
kl 19:07:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 21:00:57
1
200 kr
31/10 11:04:49
2
Vinnande bud
31/10 15:20:43
1
300 kr
31/10 15:35:22
2
justering av budtak
31/10 17:52:41
3
400 kr
31/10 17:52:55
3
500 kr
31/10 17:53:38
3
600 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 722 3600
Spegel
längd: Hjort, höjd: 130+ kakelskiva 77x47
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 21:00:57 | 1 | 200 kr |
31/10 11:04:49 | 2 | Vinnande bud |
31/10 15:20:43 | 1 | 300 kr |
31/10 15:35:22 | 2 | justering av budtak |
31/10 17:52:41 | 3 | 400 kr |
31/10 17:52:55 | 3 | 500 kr |
31/10 17:53:38 | 3 | 600 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23